DELL лаптопи – Latitude 7000 серија 

Брзи и сигурни DELL лаптопи со совршен дизајн – се на едно место

ЛЕСНИ И ЦВРСТИ DELL ЛАПТОПИ СО БЕСПРЕКОРЕН ДИЗАЈН

Тенки и ултра лесни DELL лаптопи, изработени од алуминиум или ткаени јаглеродни влакна нудат мобилност и издржливост, со убав, префинет а сериозен изглед.

КАРАКТЕРИСТИКИ ИНСПИРИРАНИ ОД БАРАЊАТА НА КОРИСНИЦИТЕ

Опции за екрани на допир, или светлечки тастатури за работа во темно. Можност за безжичен екран или безжично поврзување со докинг станица…..

БЕЗБЕДНОСТ НА НАЈВИСОКО НИВО

Сеопфатна енкрипција, напредна автентикација со Touch Fingerprint Reader, Contacted Smart Card или опционална Face IR camera за препознавање на лице. Проактивна заштита од малициозен софтвер.

НОВА ЕРА НА ИНТЕЛЕГЕНЦИЈА

Вградената Intel® Adaptix™ Technology сама ги подесува перформансите  таму каде што најмногу ви требаат.

СУПЕР БРЗО ПОЛНЕЊЕ

35% полнење на батеријата за само 20 минути, а дури 80% за еден час полнење. 

ВРВНИ ПЕРФОРМАНСИ

Опции за избор на процесори се до 4-та та генерација на Intel® Core™  процесори се до i7, опции за избор на Solid State дискови…

ГОЛЕМ ИЗБОР НА ЕКРАНИ 

DELL лаптопи со 13.3″, 14″ и 15.6″ екрани во FHD (1920 x 1080) и UHD (3840 x 2160) Аnti-glare резолуција. Избор на 2-1  модел или класична лаптоп верзија.

Најпрвин погледнете ги нашите ценовници за да проверите дали имаме на лагер модел на DELL лаптоп кој ви одговара по цена и по спецификација.

Ако има јавете се кај нас на (02) 329 69 29 или пратете емаил на ponuda@lancom.com.mk за да го резервираме лаптопот и ќе се договориме кога и како ќе можете да го земете.

Ако сакате да си направите конфигурација која ја немаме на лагер, тогаш посетете ја страната на DELL, направете конфигурација по ваш избор и истата пратете ја на ponuda@lancom.com.mk и ние ќе ви направиме понуда со цени и рок на испорака.

 

ЛАНКом Компјутери. д.о.о Скопје

DELL Gold Partner Logo